Beskydský pohár přípravek 2015 - BPP
V tomto seriálu závodů soutěží děti ročníků 2006-2004. Během jara a podzimu je zorganizováno osm závodů s všestranným zaměřením. Děti startují pod hlavičkou TJ TŽ Třinec. Doprava je zajištěna autobusem a o děti je postaráo trenéry.
V této soutěži považuji účast daných ročníků za samozřejmost. Pokud nebudou děti závodit nebo se zůčastňovat akcí, jde o plýtvání časem trenérů. Účastí na závodech děti prodají to co se naučili a získají spoustu zkušeností a nových kamarádů. Nehledě na to, že svou neúčastí kazí ostatním dětem v týmu celkový výsledek, protože jde o bodovací soutěž družstev. Na konci celého ročníku je vždy velmi pěkné vyhodnocení s krásnými cenami. Odjezd na závod bude vždy předem publikován na úvodní stránce a nebo zde.
Atmosvéru a naše úspěchy z minulých ročníků najdete v archívu 2014.
Propozice a pravidla: Beskydský pohár přípravek 2015.pdf (218883)
Milí rodiče, nyní proč rozdělení do družstev A, B.
Jak si jistě všimnete v pravidlech, jeden tým tvoří 10 chlapců a 10 děvčat. Pokud chceme, aby si zasoutěžilo více dětí je logické, že oddíl postaví do soutěže dvě nebo klidně i více družstev. Ve výsledcích uvidíte třeba Slezan FM B nebo Kopřivnici B.
Většinou trenéři vytvoří A družstvo ze starších a zkušenějších závodníků a družstvo B z nováčků a mladších závodníků. To proto, aby ti mladší nasbírali zkušenosti ze závodů a v budoucnu mohli opět oni bojovat o skvělá umístění. Byl by holý nesmysl a nezodpovědnost trenéra namíchat dvě družstva, která by celkově v soutěži skončila např na 6,8 příčce. Vždy se staví družstvo silněší a družstvo mladší, které sbírá zkušenosti. Dělají to takhle všechny týmy, proto ani my v Třinci nebudeme vyjímkou. Je možné, že někdo je v A, někdo v B a je třeba mladší, či starší. Je to dáno tím ,že každý je nadaný na jinou disciplínu. Někdo dobře běhá, jiný skáče nebo je dobrý v míčku. Takže jseme stavěli jak jsme nejlépe uměli. Pokud budete chtít konkrétní vysvětlení, stačí se zeptat osobně, nebo zavolat.
Díky za pochopení.
Kamil Lubojacki