5.kolo Třinec

25.06.2024 18:53

Páté kolo Beskydského poháru přípravek proběhlo na domácí půdě za slunečného a teplého počasí. Celý závod se konal v třineckém lesoparku, kde byly teploty přijatelnější než u soutěží na dráze. Páté kolo bylo označeno jako biatlon a to z důvodu, že se i malinko této disciplíně podobal. Děti zdolávaly běžeckou trať s dvěma přestávkami. V první byl hod na cíl míčkem, ve druhé hod medikem. Obě disciplíny byly zahrnuty do výsledného času běhu, takže i družstvo méně zdatné v běhu, mělo solidní šance na dobré umístění.
Hlídky neboli družstva, byly tvořeny třemi závodníky. Pouze pokud počet závodníků oddílu nevyšel, mohl postavit do závodu dvoučlenné družstvo. Tolik tedy k přiblížení pravidel tohoto kola.
Naši závodníci, dívky i chlapci si vedli v tomto kole naprosto famózně!!
Družstvo dívek v tomto kole zvítězilo, družstvo chlapců osadilo druhé místo.
Dívek v tomto kole startovalo 18, což znamenalo 6 družstev. Chlapců startovalo 11, takže vytvořili 4 družstva.
Děvčata jsou po pátém kole v soutěži na krásném druhém místě. Chlapci se po tomto kole usadili na páté příčce.
Naši medailisté:
Družstvo dívek:  Kukuczka, Bieleszová, Krainová zvítězilo!
Družstvo chlapců: Kluz, Buda, Klaput obsadilo třetí místo!
Ovšem pochvala patří všem startujícím! Takovou chuť závodit a bojovnost, kterou naši nejmenší předvedli, byla radost se dívat!!
Teď jen vydržet v nastaveném trendu a dorazit ve velkém počtu na finálové kolo do Frýdku-Místku, které se koná 24.9.2024.
Výsledky: BPP výsledky 2024-5.xlsx (103032)
Bodovací soutěž: Bodovací soutěž jednotlivců BPP 2024 TJ TŽ Třinec 2 B (3).xlsx (17529)